YEDEN – jeden kus oblečení a jdeš!

Ostatní | Produkty
| 5. 12. 2023
| CZ

Milujete módu, ale přesto máte někdy dny, kdy se chcete cítit pohodlně a stylově a nepřemýšlet nad tím, co si vezmete na sebe? Trápíte se občas tím, zda vaše oblečení k sobě ladí? Potrpíte si na kvalitní a příjemné materiály? Máte rádi českou tvorbu? A milujete overaly? Pak byste měli znát Yeden!

Láska k overalům mladé mamince Janě Sobek, vnukla nápad začít overaly šít sama. Jana vždy milovala módu, styl a pohodlí, proto ji napadlo vše skloubit dohromady do jednoho kusu oděvu. Pohodlných a stylových overalů bylo kolem málo, a tak se do nich odvážně pustila sama. “Mám ráda pohodlné oblečení, díky kterému můžu celý den bezstarostně fungovat. Zároveň se ráda skrze svůj styl odlišuji od ostatních. Celý koncept overalů vznikl z touhy spojit pohodlí s originalitou, a tak vznikl můj první nápad a s ním spojená láska k overalům.” říká Jana.

Začátky nebyly snadné, Jana měla strach, jestli o její nápad bude zájem a zda je vůbec česká společnost připravená na to, overaly běžně nosit. Jenomže jak sama říká, jednou zkusíš, a už nebudeš chtít nosit nic jiného. Overaly jsou pohodlné, líbivé, stylové, volné, ale přesto velmi ženské. A k překvapení mnoha lidí (a odpůrců overalů 🙂 ), také velmi slušivé a praktické.Jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že stačí obléct jeden (yeden) kus oblečení a máte hotovo! Nemusíte se trápit výběrem vhodného trička ke kalhotám nebo sukni. A co je ještě důležitější, overal nabízí výjimečný komfort a volnost pohybu.” dodává Jana.

Jana totiž sama chtěla používat praktické a snadno dostupné materiály, které by po sobě zanechaly co nejmenší ekologickou stopu. Zároveň chtěla takové látky, aby si nošení overalu neznechutila neustálým žehlením. Rozhodla se proto používat velmi oblíbené a osvědčené materiály, na léto zejména mušelín a len, v zimních kolekcích pak volí např. manšestr. Letos na jaře se nebála ani sáhnout po tradičním kanafasu. Kanafas všichni dobře známe z chalup našich babiček, kde se nejčastěji používal na utěrky nebo ubrusy. Jana ho má ráda právě díky jeho kvalitnímu, odolnému a lehce udržovatelnému materiálu. A pak samozřejmě také kvůli kostek, ty jsou nadčasovým vzorem, který neomrzí!

Mateřství a podnikání však ne vždy jdou snadno dohromady. “Jako máma podnikatelka se pořád učím jak skloubit mateřství a práci. Zatím je pro mě náročné si efektivně organizovat a plánovat práci. Někdy mi chybí ten přísný šéf, který by mi zadával úkoly, a protože ho nemám, občas se stává, že mi práce trvá déle. A pak mám také někdy sama o sobě pochybnosti, a to vede k horské dráze emocí – jednou jsem přesvědčená, že to nemá smysl, a příští den zase tvrdě na svém snu pracuji…” popisuje Jana.

Jana s oblibou říká, že její overaly nemají jasnou cílovku. “Moje zákaznice jsou ženy v každém věku, nejčastěji však od 25 do 60 let. Jejich profese jsou sice různé, ale řekla bych, že všechny mají společný zájem o udržitelnost, kvalitu a pohodlí. Často se jedná o budoucí maminky nebo ženy s malými dětmi, které nemají čas přemýšlet nad tím, co si obléknou, ale zároveň chtějí vypadat a cítit se hezky.” říká. Ráda v nich vidí jak mladé ženy, tak také jejich maminky nebo babičky.

 A overal je velmi nadčasový kousek, můžete si ho vzít s teniskami, lodičkami, holinami nebo klidně i jako pyžamo do postele. Sama se směje a říká, že občas se z něj za celý den nesvleče. V jednom nádherném bílém krajkovém se dokonce sama vdávala. Yeden overaly jsou různých materiálů a střihů, nebudete mít problém najít si ten svůj.

Yeden overal, anebo klidně i dva nebo tři :), si můžete objednat na instagramu @yeden_cz, na stránkách www.yeden.cz a vyzkoušet si Yeden můžete také na vánočním LEMARKETU, který se uskuteční  9.-10. 12. v Praze!

fotografie:

@nikaherec

@lkorena_photography

@budkaphotographer

Autor článku: Adéla Sc

Reklama

Nejčtenější