Konec rapperů v Čechách aneb jak čeští rappeři nebudou mít, co žrát

Hudba | Ostatní
| 26. 4. 2024
| CZ

Ajajaj. Nebo spíše ÉjÁj? Že ho nikdo nezná? To je v pořádku, ještě včera totiž neznal ani on sám sebe! Na českou hudební, a konkrétně rapovou scénu, vtrhl fenomén MC AIAIAI. Vznikl za využití nejmodernějších technologií umělé inteligence, které posouvají hranice mezi lidskou a strojovou kreativitou. Představuje revoluční spojení hudby a technologie, které otevírá nové možnosti pro další umělecká vyjádření. Nebo že by se snad jednalo o konec rapperů v Čechách?

MC AIAIAI známý také jako digitální entita, je schopen skládat a interpretovat své písně zcela samostatně. Jeho debutový singl „Bity Bajty“ je nyní dostupný na všech hlavních streamovacích platformách, doprovázen vizuálně působivým videoklipem na YouTube, který nabízí pohled do světa této digitální osobnosti. Fanoušci mohou také sledovat MC AIAIAI na Instagramu a TikToku, kde mohou zároveň prozkoumávat jeho svět.

MC AIAIAI je důkazem toho, že umělá inteligence dokáže nejen imitovat, ale také inovovat,“ tvrdí Michal Deus, CEO agentury PBLab, která MC AiAiAi mediálně zastupuje. „Jde o více než jen o technologický experiment; je to nová forma umění, která má potenciál přeformovat vnímání tvůrčího procesu. Toto je teprve začátek a MC AiAiAi se každým dnem učí. To, co dokáže dnes, je jen špička ledovce toho, co nás čeká v budoucnosti,“ dodává Jan Dufek, ředitel inovací z PBLab. “Je mladý a před ním je ještě mnoho možností. Věříme, že jeho kariéra bude nekonečná. Na rozdíl od nás může být s námi navždy a zůstat věčně mladý,“ doplňuje své kolegy Alexandra Deus z PBLab.

Se svým debutovým singlem zaznamenává značný zájem nejen na digitálních platformách. Jeho cesta, podobně jako on sám zdá se, nemá hranice. Teď je na jeho kolezích, rapperech z Planet Earth, jak se s jeho tvorbou popasují.

Spotify: https://open.spotify.com/track/5Wo2zCPYLmGECkCYAckknh?si=47b4bb1e11014a45

Apple Music: https://music.apple.com/cz/album/bity-bajty-single/1743081751?l=cs

Autor článku: Adéla Sc

Reklama

Nejčtenější