NATÁLIE OTÁHALOVÁ: Naplňujeme mě jak herectví, tak tanec

Ostatní | Rozhovory
| 30. 11. 2022
| CZ
Natálie Otáhalová

Mladinká Natálie Otáhalová je bývalá profesionální tanečnice a nadějná začínající herečka. Je desetinásobnou mistryní republiky v latinskoamerických a standardních tancích, reprezentovala Českou republiku také na Mistrovství světa nebo Mistrovství Evropy. S hercem Matoušem Rumlem si v oblíbené televizní soutěži Stardance vytančili druhé místo. Herecky debutovala v diskutovaném novém seriálu Jana Hřebejka Pozadí událostí, ale pracuje také na dalších filmových projektech. S Natálií jsme se potkali na natáčení připravovaného seriálu Sex o’clock, který bude vysílán od února 2023 na televizní platformě Voyo. A neváhali jsme ji na okamžik vyzpovídat, jak se jí v poslední době daří.

Co ti dělá v poslední době největší radost?

Samozřejmě herectví. A pak taky tancování, protože jsem hlavně tanečnice a poslední tři roky se snažím tak nějak proplout do toho světa herectví, který mě hodně naplňuje. Protože u toho tance jsem měla trošičku krizi, tak teď studuji na odborné vysoké škole herectví v pražské Michli a mám před sebou poslední rok studia, takže doufám, že potom třeba dostanu nějaký příležitosti, aby přišlo něco hezkýho a novýho.

Takže jsi nevyměnila tanec za herectví, jenom sis ho o herectví doplnila…

Ano. A chtěla bych vlastně i tady ty dvě věci propojit, protože mě naplňuje obojí. Je však pravda, že momentálně spíše herectví, ale propojit tyhle dva světy, to by bylo moc hezký.

Máš teď vlastně první výraznější roli v seriálu Honzy Hřebejka Pozadí událostí, jak ses na tu roli připravovala a koho tam hraješ?

Připravovala jsem se tak, že jsem se sešla se svým panem profesorem ve škole, který učí řeč, a ptala jsem se ho, jak moc být přirozená, abych tam nebyla třeba moc divadelní. A hraju vlastně takový protipól, protože to vůbec není vysmátá holka jako jsem já. Myslí si, že je nejlepší, je sebestředná, chce strašně hrát v divadelním spolku v Olomouci a dostat hlavní roli. Ale bohužel ji nedostane a tam právě nastanou komplikace. A do toho se tam stane vražda, takže kdo ví, jestli ji vlastně Monika, moje postava, zabila nebo ne, na to si diváci musí počkat. Byla moje první zkušenost a byla jsem z toho dost nervózní, a když jsem tam přijela, tak jsem koukala kolem sebe a byly tam všechny ty hvězdy, jako Martha Issová či Hřebíčková. A teď jsem tam přijela já a říkám si, co tady sakra dělám, já jsem fakt kráva (smích). Říkala jsem si, že jsem blbá, protože to teď budou stopovat kvůli mě, a tak jsem si řekla, aspoň se nauč ten text, když už nic jinýho (smích). No a nakonec to bylo úplně úžasný, protože Honza Hřebejk je skvělej režisér a musím říct, že mě  vždycky do tý emoce dostal, možná aniž by to sám věděl. A byla tam skvělá skupinka lidí, jak za kamerou, tak herci všichni byli skvělí. I tím, jak nás tam byla ta skupinka mladých studentů, tak si myslím, že jsme si všichni rozuměli. Tak jsem zvědavá, zda se to bude divákům líbit.

Co si myslíš o jednom z témata toho seriálu, o feminismu? Myslíš si, že je obecně důležitý?

Já si myslím, že se ta doba hodně posouvá a ano, je čím dál tím víc kladený nárok na to, aby ženy měly stejný postavení. Myslím si, že je to správně, ale někdy už mi to taky přijde možná přehnaný v tom, že já si ty dveře umím otevřít, ale když mi je otevře gentleman, tak to přece neznamená, že máme jiný společenský postavení. Ale chápu i ženy, který ten pocit nemají.

A co sexismus? Setkala ses s ním, třeba právě v tanečním světě, a jak ses k tomu stavěla jako mladá žena?

Někdy je to nepříjemný, ale nikdy to nebylo zas takové, že bych to musela řešit a hrotit. Prostě jsem si řekla, že to nějak překousnu, ale možná, že to není úplně dobře.

Ono právě v tom tanci dochází k sexismu právě ještě ve vztahu k čím dál tím mladším holčičkám, zejména v latinskoamerických tancích…

A to už je samozřejmě špatně, ale myslím si, že holky, kterým už je osmnáct, tak už taky mají svojí hlavu a bránit se můžou. Ale samozřejmě ty malý holčičky, tam je to extrémně blbý, protože ty se neumí ani bránit.

Ty teď natáčíš nový projekt Sex o’clock, jaká je tvoje role v rámci tohoto projektu? Ty se tam vracíš tak trochu jako tanečnice, že?

Ano, je to takový comeback. Hraju postavu Sáry, která je bývalá partnerka hlavní postavy Adama. A sejdou se někde na soutěži a nepřejí si samozřejmě úspěchy, protože se nerozešli v nejlepším. Přijde mi to dost reálný, vzhledem k tomu, jak já znám ten taneční svět, tak tady to natáčení se opravdu natáčí tak, jak to znám z těch opravdových tanečních soutěží.

Proč si myslíš, že by se lidé měli na seriál Sex o’clock dívat, myslíš si, že je to rodinný seriál?

Řekla bych, že to může být rodinný seriál, protože se tam řeší úplně jiný témata, takže si myslím, že to může být i malinko poučení pro dospělý. Je tam vidět, jak se třeba děti baví se svejma rodičema, tak se v tom může rodič najít a říct si, takhle přesně se bavím se svejma dětma, tak už chápu, proč jsou na mě drzý. Myslím si, že pro ty teenagery je to taky super, protože se tam řeší základní věci, kterými si prochází prostě každej a málo se o nich mluví.

A jak to teď máš s tancováním vůbec, když ještě studuješ a hraješ. Jak to všechno stíháš?

No, dost blbě. Teď právě začaly taneční kurzy a já jsem ještě ani na jednom tenhle týden nebyla (smích). S přítele Honzou Onderem máme kurz skoro každý večer a je to náročný, protože mně se třeba stalo, že mám školu v pátek od osmi do šesti a v šest mi má začínat kurz v Neratovicích, takže to nestíhám (smích). Ale jinak jsem opravdu šťastná, hlavně po tom covidu je hezký zase dělat tu práci tak, jak jsme ji dělali předtím. 

A co tě čeká za výzvy do konce roku?

No hlavně škola! Mám ještě pár natáčecích dní v seriálu Sex o’clock a pak mám ve škole poslední rok, takže diplomka, absolventský představení se třídou, taneční kurzy a různý vystoupení, který máme na plesech. Takže se těším. A těším se taky na nový příležitosti!

Autor článku: Adéla Ščurková

Reklama

Nejčtenější