Restfully: Deka vyrobená v ČR, která vám pomůže zbavit se stresu

Produkty
| 26. 11. 2022
| CZ
Restfully

Stres se stal součástí dnešní uspěchané doby a většina z nás se ho snaží zbavit nebo alespoň zmírnit. Uklidňující a terapeutické pomůcky tak už dávno nepatří jen do výbavy lidí s poruchou nervového systému, ale staly se běžnou součástí našich životů. Jednou takovou pomůckou je deka Restfully, vyrobená z přírodních materiálů v ČR. 

Velká část z nás siurčitě prošla tzv. „self-care“ obdobím a vyzkoušela jógu, dlouhé procházky nebo meditaci. Kolik z nás ale u těchto sebepečujících aktivit setrvalo? Se zvyšující se hladinou stresu a nedostatkem volného času máme čím dál větší problém si udělat čas na sebe. Zátěžová deka vám umožní si takový snadný a časově nenáročný rituál dopřát přímo u vás doma. 

Okamžitá úleva od stresu a pocitu úzkosti 

Zátěžové deky byly původně vytvořeny pro děti a dospělé s poruchami nervového systému. Deka, která váží 7-8 kg, funguje na principu hloubkové dotykové stimulace. Váha deky příznivě stimuluje kožní receptory a tím tlumí hladinu stresového hormonu kortizolu a naopak zvyšuje hladinu serotoninu a dopaminu. Díky vysoké funkčnosti a pozitivním efektům se zátěžové deky staly oblíbenou pomůckou všech, kteří chtějí ulevit od stresu, pocitu úzkosti a dopřát si kvalitnější spánek. 

Představte si, že se vracíte domů po náročném dni v práci, hlavou vám neustále běží stovky myšlenek, váš dech je zrychlený a cítíte tlukot srdce. Nepříjemný, ale bohužel častý jev, který potkává většinu z nás. A teď si představte, že si lehnete pod deku, pod jejíž tíhou cítíte okamžitou úlevu. Váš dech se zpomalí, svaly uvolní a celé vaše tělo se uzemní a krásně zklidní. Takto nějak funguje zátěžová terapie. 

terapeutická deka

Proč se nám pod těžkou dekou tak dobře spí? 

Pamatujete si ta probuzení pod těžkou zimní pokrývkou? Nebavíme se o sněhu, ale o velké duchně u babičky. Z nějakého důvodu se nám pod ní lépe spalo a rána byla klidnější a příjemnější. A tím důvodem je právě hloubková dotyková stimulace. Díky tlaku, který zátěžová deka vyvíjí na svaly a kožní receptory, dochází k příjemnému uvolnění celého těla. Deka simuluje pocit objetí, navozuje dojem bezpečí a podporuje tak kvalitu spánku. 

Zátěžová přikrývka může být skvělým pomocníkem nejen pro dospělé. Pokud jste rodič, jistě oceníte, že vám deka pomůže vaše dítě zklidnit a uspat. Hloubková dotyková stimulace má obzvláště pozitivní efekt na děti, které trpí autismem nebo ADHD. Děti trpící poruchami autistického spektra často touží po dotyku, ale nejsou schopny ho tolerovat v běžném životě. Zátěžové deky jsou tak pro ně skvělou alternativou. 

Méně stresu, více odpočinku s Restuflly

Díky pozitivnímu vlivu na nervový systém je zátěžová deka skvělým pomocníkem pro každého, kdo hledá hlubší uvolnění, uzemnění a zklidnění po náročném dni v práci a nebo touží po lepším usínání a hlubším spánku. 

Dopřejte si tento rok více vánočního odpočinku i vy. Na webu Restfully https://www.restfully.cz/ se dozvíte více. Do 31.12.2022 můžete navíc využít 15% slevu se slevovým kódem MADEINCSR15 a pořídit si tak deku Restfully pro sebe či své blízké. Kdo by pod stromečkem kromě ponožek nechtěl taky klid a kvalitní spánek?

Autor článku: Redakce

Reklama

Nejčtenější

YEDEN – jeden kus oblečení a jdeš!

YEDEN – jeden kus oblečení a jdeš!

Milujete módu, ale přesto máte někdy dny, kdy se chcete cítit pohodlně a stylově a nepřemýšlet nad tím, co si vezmete na sebe? Trápíte se občas tím, zda vaše oblečení k sobě ladí? Potrpíte si na kvalitní a příjemné materiály? Máte rádi českou tvorbu? A milujete...

číst více
Let’s talk about sex, baby. Let’s talk about Sex o’clock.

Let’s talk about sex, baby. Let’s talk about Sex o’clock.

Na streamovací platformě Voyo právě skončil nový český desetidílný teenage seriál Sex o'clock, který mezi české seriály vnesl čerstvý vzduch. A že to bylo potřeba! Sex O' clock má totiž jak se říká “drive”. Střílí sice chvílemi příliš vysoko, na druhou stranu však ne...

číst více