Vyšiel nový album Čierna Labuť Biela Vrana

Hudba
| 31. 10. 2022
| SK
Černá Labuť Bílá Vrána

Slovenský spevák Richard Müller sa predstavuje čiernobielo, ale iba na obale. Jeho nový album Čierna Labuť Biela Vrana totiž ponúka celé spektrum emócii a hudby. Od pomalých a hlbokých tónov cez orchestrálne aranžmány až po ľahkú dynamickú polohu.  

Richard Müller je známy svojími poetickými textami a tých bude tento raz na albume 13. Svetlo, láska, samota, krása – to všetko obsahujú texty pod názvami ako Zmeškaný hovor, Na pohrebe lásky, Bohyne bývali blond, na ktorých spolupracoval s Petrom Uličným. Úplne poprvýkrát si vyskúšal spoluprácu s Janom P. Muchowom. A ako sám Muchowov (hudobník, producent, skladateľ) povedal: „Práca na tomto albume bola najlepšia spolupráca akú som kedy zažil. Mohol som pracovať s fantastickými textami Petra Uličného, citlivou hudbou Ondra Brzobohatého, postavili sme si kapelu snov (Štěpánek, Vícha, Vejnar, Brzobohatý) a za mikrofónom Richard – najcharizmatickejší spevák, ktorého sem kedy nakrúcal. Je navyše veľmi pracovitý a nikdy nespochybňuje nič dopredu. Vždy bol ochotný veci skúšať a mať na ne názor, až keď si ich vypočul. Práca na tomto CD bola proste jedna veľká radosť.”

Album Čierna Labuť Biela Vrana vychádza nielen na CD a digitálnej platforme, ale tiež ako 2LP. Súčasťou albumu je aj séria unikátnych fotografií, ktorých autorom je Mayo Hirc. Tie sú súčasťou špeciálneho vydania albumu v limitovanej edícii. 

Spevák svoje nové piesne predstaví aj koncertovo v live verzrii a to na svojom jesennom turné začínajúcom 18. novembra. Miestami koncertov budú Prešov, Poprad, Piešťany, Martin, Žilina, Banská Bystrica, Halič.

Album Čierna Labuť Biela Vrana

 1. Majster Svetla 
 2. Na Pohrebe Lásky 
 3. Zmeškaný Hovor 
 4. Som Celý Bez Teba 
 5. Davová Samota 
 6. Ako Vták Opustený Nebom 
 7. Tam Za Vodou 
 8. Neskoro Na Smrť 
 9. Hodina Medzi Psom A Vlkom 
 10. Čierna Labuť Biela Vrana 
 11. Pravda Občas Klame 
 12. Bohyne Bývali Blond 
 13. Všetko Je Po Starom 
Autor článku: Barbora Repková

Reklama

Nejčtenější