Restfully: Deka zmírňující projevy spánkových poruch.

Produkty
| 14. 8. 2022
Restfully Deka

S plošně se zvyšujícím stresem a rostoucím počtem lidí, kteří hledají cesty k jeho zvládání, se v posledních letech zátěžové a uklidňující terapeutické pomůcky stávají běžnou součástí životů veřejnosti. Jednou z nich je i deka od společnosti Restfully, která přináší hned několik benefitů.


Ačkoliv se pozitivní efekt zátěžových pomůcek začal využívat již před desítkami let v rámci terapií lidí s poruchami nervového systému, samotné zátěžové deky v různých typů pro běžné domácí využití se začaly dostávat do povědomí široké veřejnosti až v posledních několika letech a získávají si stále větší oblibu.

Stále se najde velké množství těch, kteří o zátěžových dekách zatím neslyšeli a nebo tuto pomůcku znají ve variantě, kterou si u sebe doma neumí představit. A není se čemu divit, původní zátěžové přikrývky totiž, ačkoliv dobře splňovaly svou funkci, nebyly z důvodu použitých materiálů, zpracování a designu pro běžné každodenní použití ani příliš praktické ani příjemné na pohled nebo na dotek.

To vyřešil náhodný kreativní experiment jedné americké maminky, která pro svou dceru s poruchou nervového systému vytvořila těžkou pletenou deku ze široké látkové příze. Tím bylo vyřešeno mnoho nedostatků původní pomůcky. Zátěž tvořil čistě přírodní materiál, který byl příjemný na dotek, deka byla díky způsobu pletení prodyšná a navíc se stala krásným doplňkem do domácnosti a symbolem odpočinku, zpomalení a sebepéče.

Počátky deky Restfully

První deka Restfully vyrobená v ČR vznikla na podzim v roce 2019. Byla upletena ručně z příze 100% bavlny, která pochází z české pletárny. To jak standardní pletená deka Restfully vypadá dnes – od její váhy a velikosti přes design až po paletu barev nabízené kolekce vznikalo v podstatě způsobem pokus – omyl. Hned od začátku však bylo jasné, že lidé mají o tuto krásně vypadající a funkční pomůcku obrovský zájem.

Punc ruční výroby z přírodních materiálů dodaných z českých a také slovenských pletáren si deky Restfully udržují dodnes a o jejich pozitivním vlivu v rámci odpočinku a zkvalitnění spánku se přesvědčuje stále více zákazníků nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Německa, Francie a Anglie.

Firma Restfully také začala spolupracovat s terapeutickými centry, se kterými ve společném dialogu ověřují reálnou funkčnost zátěžové terapie a dotahují možnosti výroby a využití deky k dokonalosti. V některých případech jsou deky vyráběny na zakázku konkrétním klientům terapeutistických center  podle potřebné váhy a rozměru. Touto cestou se pletené zátěžové deky Restfully dostávají zpět ke svému původnímu využití v rámci terapie u lidí s poruchami nervového systému a svým částečným charitativním pojetím zpříjemňují životy v rodinách, kde zátěžovou deku potřebují, ale nemohou si ji dovolit.

Ačkoliv je deka pro každého, kdo hledá hlubší uvolnění, uzemnění a zklidnění po náročném dni v práci nebo touží po lepším usínání a hlubším spánku, opravdové benefity nám dokážou popsat a vysvětlit jedině odborníci z praxe – díky tomu firma například zjistila, že záhyby pletené deky poskytují také příjemnou senzorickou stimulaci a díky příjemnému materiálu a pletení, skrze které lze vidět pod dekami děti s poruchami nervového systému vydrží mnohem déle a to je pro děti i jejich terapeuty obrovská úleva.


Zdroj fotografií: Restfully

Autor článku: Redakce

Reklama

Nejčtenější

YEDEN – jeden kus oblečení a jdeš!

YEDEN – jeden kus oblečení a jdeš!

Milujete módu, ale přesto máte někdy dny, kdy se chcete cítit pohodlně a stylově a nepřemýšlet nad tím, co si vezmete na sebe? Trápíte se občas tím, zda vaše oblečení k sobě ladí? Potrpíte si na kvalitní a příjemné materiály? Máte rádi českou tvorbu? A milujete...

číst více