Rap a symfonický orchestr, to je Glorchestra 2022

Hudba
| 15. 8. 2022
| CZ
Glorchestra

Již loni na českou scénu dorazila netradiční žánrová fúze s názvem Glorchestra, která zaznamenala velký úspěch u hudebních nadšenců. Jeho autoři Milan Cais (Tata Bojs) a Radim Výchopeň (Radimo) se proto rozhodli svůj originální projekt zopakovat také letos. Kouzlo Glorchestry tkví ve spojení zdánlivě nespojitelného, a to jak co se týče hudebních stylů, tak co do tvůrčích osobností československé hudební scény.

Glorchestra je jedinečné spojení symfonického orchestru a moderních hudebních žánrů od hip hopu, alternativní elektroniky a taneční hudby až k písničkářství a popu. Navíc se letos o vizuální podobu postaral Milan Cais, který je zároveň uměleckým ředitelem celého projektu. Pro tento ročník kromě originální audiovizuální sochy Kvadro fungující zároveň jako sluchátka připravil také vizuální světelnou show. V minulém roce organizátoři kromě stálice Unique Orchestra v čele s dirigentem Alexeyem Aslamem vsadili na DJ Wiche, 7krát3, Žofii Dares, Igora Ochepovského a DJ N’Zyma. Letos se představí Idea a Mc Gey, Katarzia, Tata Bojs a elektronické duo Bratři. Navíc všemi uměleckými žánry provádí opět Vladimir 518, který má zároveň s každým s umělců připraveno malé hudební překvapení v podobě duetu.

Od července do září bude Glorchestra putovat po celé České republice, přičemž má za sebou tři dva velmi povedené koncerty na Zámku Slavkov, na Pražském výstavišti a v hospitálu Kuks. Následně zavítá do dalších historicky i umělecky významných památek, jakými jsou například hrad Švihov, zámek Orlík či Dolní Oblast Vítkovic, kde se již představila minulý rok. Veškerý výtěžek ze vstupného putuje na údržbu či obnovu těchto významných míst, vstupné zůstává stejně jako loni a tvoří symbolických 200 Kč.

„Zájem, který Glorchestra vzbudila, předčil naše očekávání a věřím, že se i letos díky unikátnímu programu podaří vybrat snad větší částku než v loňském roce na podporu památek, kam letos v rámci turné zavítáme,“ nechal se slyšet generální ředitel hlavního partnera akce British American Tobacco Štěpán Michlíček. Chcete-li tedy velmi kvalitní hudební zážitek za velmi vlídnou cenu a navíc podpořit česká historicky či architektonicky významná místa, budete mít k tomu možnost až do konce září.

Vstupenky jsou dostupné na webu glorchestra, kde naleznete také další podrobnosti o programu. Organizátoři upozorňují, že na koncerty mají přístup pouze osoby starší 18 let.

Učinkující: UNIQUE ORCHESTRA, Vladimir 518, Tata Bojs, Katarzia, Bratři, Idea & MC Gey, Cirk La Putyka

Umělecký ředitel: Milan Cais

Hudební ředitel: Radim Výchopeň

Hudební aranžér: Jan Šikl

Hlavní partner akce: British American Tobacco

Autor článku: Adéla Ščurková

Reklama

Nejčtenější