Našľapaný letný hit od kapely The Next Regime

Hudba
| 28. 7. 2022
| SK
Po búrke sa rozjasní

Kapela The Next Regime má okrem nového videoklipu k skladbe Po búrke sa rozjasní aj nový singel Disco Blues! Kapela je česko-slovensko-americkým hudobným projektom, ktorý sa na hudobnej scéne objavil v roku 2019 a tvoria ju piati multitalentovaní muži. 

Kodaňský rodák a klavirista Dominik Feri je známy aj v politickej sfére. Spevák a frontman Miro Mráz je zároveň kastingovým režisérom mnohých českých aj medzinárodných reklám, seriálov a filmov. Ian Kelosky nie je len gitarista, ale aj hudobný producent zvučných českých aj svetových mien. Jiří Ďurovič udržuje rytmus kapely nie len na base, ale aj v mimo koncertov, zatiaľ čo Martin Ďurovič je vedeckým pracovníkom a talentovaným bubeníkom. 

Od roku 2019 prišla kapela The Next Regime s niekoľkými hudobnými singlami, ktoré majú mladistvý a príjemne počúvateľný mix nádychu melodického popu a elektroniky. Kapela tvorí v slovenskom jazyku, pretože jej spevák Miro Mráz je Slovák, napriek tomu, že dlhodobo tvorí a pôsobí v Prahe. Svojím štýlom The Next Regime pripomína zhudobnenú veršovanú poéziu, ktorá prináša dobrú náladu a aj v upršanom dni pomáha nájsť svetlé chvíľky.

Metaforu o počasí využíva aj text piesne, ku ktorému vznikol ich najnovší videoklip Po búrke sa rozjasní. Text hovorí o rovnováhe života, o rovnováhe vo vzťahoch, o túžbe po emocionálnej podpore, aj o jej poskytnutí. Na videoklipe sa podieľal Martin Müller, ktorý si vzal pod palec réžiu tohto singlu, ktorého farby a celá atmosféra pripomínajú jesenne sfarbené listy. „Keď máte pesničku, ktorá vás inšpiruje, tak sa klip vymýšľa a natáča celkom jednoducho. Pár nápadov vzniklo priamo na pľaci, ale to občas bez dobrej hudby nejde,” spomína režisér. Po boku speváka kapely Mira Mráza si vo videoklipe zahrala aj mladá herečka Anna Randárová.

Najnovšia skladba Disco Blues kapely The Next Regime sa nesie v odlišnom duchu. Výrazne našľapanú basu sprevádzajú disko rytmy, ktoré skladbu predurčujú na to, aby sa stala najnovším tanečným letným hitom nasledujúc tradíciu minulých rokov. Je tanečná, spevná, zábavná a chytľavá. Hudba kapely The Next Regime je dostupná na YouTube alebo na hudobnej platforme Spotify. 

Autor článku: Šimon Martýr

Reklama

Nejčtenější