Nezvalova Archa: Smarthotel v Olomouci, který si nesmíte nechat ujít

Cestování
| 8. 9. 2022
| CZ
Nezvalova Archa

Tak trochu byty na dlouhodobý pronájem, tak trochu hotel. O čem je řeč? Přeci o krásném místě s názvem Nezvalova archa, které vychází z konceptu apartmánového smarthotelu spojující nadčasové s útulným. Že to není možné? V tomto hotelu, za kterým stojí vizionář Marek Novotný společně s umělcem Jiřím Davidem, vás přesvědčí o opaku. 

Nezvalova ulice v Olomouci, místo činu pro vznik tohoto nadčasového komplexu. Nezvalova archa je apartmánový smarthotel v centru Olomouce, který nabízí moderní způsob ubytování, tzv. self-service. Jedná se o ubytování, které nepotřebuje personál a vy se v něm budete cítit jako doma. S tímto nápadem přišel Marek Novotný, kdy jeho původní plán byl vytvořit objekt pro párové bydlení studentů. Při jeho realizaci mu stál po boku výtvarník a umělec Jiří David, který spojil architekturu s uměním a vytvořil tak něco jedinečného. Kombinace architektury, umění a vize Marka Novotného vedla ke vzniku Nezvalovy archy, která si v roce 2022 zasloužila ocenění hotel roku v Czech Hotel Awards.

Hotel Nezvalova Archa se nachází pár minut chůze od nádraží, poblíž je jak tramvajová, tak autobusová zastávka a hned před hotelem lze parkovat na soukromém parkovišti. Hotel nově nabízí i privátní saunu pro opravdový požitek z pobytu se vším všudy. 

Hotel bez personálu? To přeci nemůže fungovat. 

Může a funguje. Říkáte si ale, jak se bez personálu dostanete dovnitř? Jednoduše. Klíč vám bude zaslán elektronicky do mobilu v den vašeho příjezdu a vy tak můžete dorazit i v pozdní večerní hodinu. Snídaně jsou vždy v ceně pobytu, pokud vás ale přepadne hlad během dne, stačí využít lednice, ve kterých jsou ve dne i v noci připraveny čerstvé regionální potraviny. Stačí si jen vybrat, zvolené produkty namarkovat na obrazovce, zaplatit a směle se pustit do vaření! Nechce se vám vařit? Využijte restaurace poblíž hotelu. 

Krátkodobý i dlouhodobý pobyt v Nezvalova Archa

Marek Novotný sice cílil na studentské páry, když se však hotel stal místem nejen pro ně, chtěl, aby zde bylo vícero možností ubytování. V Nezvalově arše si tedy na své přijde každý. Lze si zvolit klasické hotelové ubytování na pár dní, dále delší ubytování na jeden až šest měsíců nebo také dlouhodobé ubytování až na jeden rok

Tak co? Až budete příště přemýšlet, jaký hotel si v Olomouci vybrat, zakusíte krásu a nadčasovost Nezvalovy archy i vy?

Další tipy na hotely najdete na stránkách Bloudím Českem.

Autor článku: Klára Šamonilová

Reklama

Nejčtenější