MUI·MUI: Z lásky k mazlíčkům a udržitelnějším zítřkům

Produkty
| 2. 8. 2022
| CZ
Značka MUI MUI

Mui·Mui je mladá česká značka inspirovaná láskou ke zvířatům, k přírodě a v neposlední řadě také k módě. Stojí za ní velmi nadaná „renesanční žena” Barbora Obozněnko alias Baronka Obozněnko. Jak říká sama Baronka, Mui·Mui je jeden z malých splněných snů a tvořit pod touto značkou je radost stvořená z touhy zhmotňovat své vize. Barončinou hlavní surovinou k výrobě je kvalitní hovězí kůže. Kůži vnímá jako jeden z nejpevnějších a tím pádem také nejudržitelnějších materiálů vůbec, právě díky její kvalitě a dlouhé životnosti.

Ačkoliv samotná značka Mui·Mui přišla na svět až v průběhu pandemických let, Baronka ji měla v hlavě už dávno předtím. Nade vše totiž miluje svého pejska Jasmínku, kterou má již spoustu let a stala se Barončinou neodmyslitelnou součástí. A právě Barončin pejsek byl široko daleko jediný, kterému se na krčku houpal nějaký třpytivý kamínek stejně jako jeho paničce. Baronce se nelíbily psí obojky, které byly na trhu, a tak se rozhodla svému milovanému pejskovi vyrobit vlastní. Vznikla tak první kolekce Mui·Mui obojků se psí poezií. „Psí poezie vznikla z dialogu mezi pánem a jeho psem, je to taková ta soukromá řeč, dialog, který vedou páníčci se svými pejsky zejména v soukromí, okamžiky kdy mají pocit, že právě ten jejich pejsek je ten nejdokonalejší chlupáč na celém světě”, vysvětluje Baronka.

Psí obojky Mui·Mui pro vaše chlupaté miláčky

Kolekce psích obojků, je k dispozici ve třech barvách kůže, ve velikostech od XS až po XL, s různými druhy kování. Lze si vybrat z osmi psích říkanek, které mají nějakým způsobem pejsky nosící Mui·Mui obojek charakterizovat. Baronka říká, že na toto téma by se daly psát celé romány, neboť při pozorování svého pejska Jasmíny se stále dokola ptá sama sebe, kde se v něm bere ten smysl pro humor. Říkanky jako „Mám vkus na psí kusy”, „Chceš-li se mnou ladit, tak mě koukej hladit”, „Když koušu, tak něžně, když miluji, tak věrně” nebo „Ze všeho nejraději psím s tebou” pak nejsou nic jiného něž-li projevem lásky a něhy pejskovi, který se chce líbit stejně jako jeho páníček.

Elegantní psí obojky

Baronka však nezůstala u obojků příliš dlouho a záhy doplnila svou první kolekci také praktickými psaníčky a pouzdry. Minimalistické pouzdra na iPady a iMac či jiné tablety, jsou svým designem nadčasovými a unisexovými kousky, které si pořizují muži i ženy. Kvalitní kůže je díky své větší gramáži dokonalým ochráncem elektronického zařízení a zároveň vypadá velmi stylově a elegantně. Sama Baronka říká, že je to láska na celý život. Kvalitní kůže díky své tloušťce vydrží opravdu téměř všechno. Nekazí se, netrhá se, nerozpadá se a při správné péči vydrží dlouhé roky a klidně to může být jeden z kousků, který budou vaše děti rády dědit. Větší pouzdra se dají kromě elektroniky využít také jako spisovka nebo větší kabelka, menší se pak dají využít jako malé elegantní psaníčko na procházku, na rande či do divadla. Některé modely jsou k dispozici také s popruhem, aby se daly pohodlně nosit přes rameno. Z větších odřezů kůže pak ještě vznikají mini peněženky na karty, která díky svému chytrému střihu zajistí dostatek prostoru na vše a pohodlně se vlezou do každé kapsy. 

Kabelky a ledvinky z kvalitní kůže

Poslední novinkou, která vznikla pod značkou Mui·Mui je praktická crossbody ledvinka, která je ušita z té nejjemnější kůže, takže nikde netlačí a velmi příjemně se nosí. Výhodou je opět její multifunkčnost, dá se nosit také přes rameno nebo pouze jako peněženka, díky jejímu odnímatelnému pásku, kterým si lze stylově přepásat třeba letní šaty.

O Barončiné tvorbě můžeme mluvit v superlativech, její kousky jsou elegantní a nadčasové, unisex a díky kvalitně opracované kůži také krásně voní, navíc je Baronka obohatila svým nepostradatelným šarmem. Žádný z výrobků navíc neobsahuje umělou hmotu a kromě obojků ani žádný kov. Doslouží-li, rozloží se v přírodě bez větších problémů. Baronka navíc doporučuje o kůži pečovat včelím voskem, neboť sama kůže byla dlouho součástí živého organismu, stárne spolu se svým majitelem úměrně tomu, jak ji používá. Každý dotyk se pochopitelně do kůže otiskne a začíná psát nový, společný příběh. Zkrátka jsou Barončiny kousky takovými, které budou stárnout spolu s jejich nositelem a psát společný životní příběh.

Všechny kousky vznikají ručně v řemeslné dílně pana Olšiny na úpatí Oderských vrchů v obci jménem Hynčice. Jedním z motto Barončiny značky zní „s láskou a úctou ke všemu živému”, nebojte se o tom přesvědčit sami, je to také výborný tip na dárek.

Autor článku: Adéla Ščurková

Reklama

Nejčtenější

YEDEN – jeden kus oblečení a jdeš!

YEDEN – jeden kus oblečení a jdeš!

Milujete módu, ale přesto máte někdy dny, kdy se chcete cítit pohodlně a stylově a nepřemýšlet nad tím, co si vezmete na sebe? Trápíte se občas tím, zda vaše oblečení k sobě ladí? Potrpíte si na kvalitní a příjemné materiály? Máte rádi českou tvorbu? A milujete...

číst více