Karolína Tothová: někdy Marylin, jindy kabaretní diva, nyní nový videoklip. “Hlavně nečekejte žádné duo Jamaha”, směje se.

Hudba | Rozhovory
| 10. 5. 2023
| CZ

Zpěvačku, herečku a tanečnici Karolínu Tothovou můžete znát například z titulní role v muzikálu Sugar – Někdo to rád horké v Divadle na Fidlovačce, z muzikálu Kouř nebo dokonce z Czech Cabaret Show, kde je jednou z hlavních sólistek. Krásně tančí a nádherně zpívá, a u zpěvu nyní zůstaneme, protože právě vydala videoklip k novému duetu Sami a stále spolu, který nazpívala s Mirem Mrázem.

Karolína Tothová a Miro Mráz uvádí videoklip k jejich novému duetu Sami a stále spolu. Nový videoklip má, stejně jako píseň, více vrstev, kterých si všimne pouze pozorný divák. Demoverze písně vznikla už před třemi lety, nyní díky ní Miro Mráz publikuje svou vlastní tvorbu, k písni napsal text a na hudbě spolupracoval s Ianem Keloskym. Skladba vznikla již před třemi lety ještě za existence kapely The Next Regime a její původní název byl „30 roků“. Poselství, text a myšlenka skladby nešli po ukončení působení kapely jen tak hodit do koše, a tak jí Miro Mráz vytáhl doslova ze šuplíku.

Hlavní myšlenkou skladby je metafora o vztahu dvou lidí a samostatnosti. Zároveň poukazuje také na přátelské soužití České a Slovenské republiky.  Především však jde o pozitivní poselství, abychom naše časy zvládli „s klidem a rozvahou“. 

Na tvorbě minimalistického videoklipu, který byl natočen na telefon, se podíleli režisér Tomáš Pokorný a producent Martin Barták, který říká: „celý štáb jsme byli čtyři lidé včetně účinkujících. Mám rád, když věci vznikají přirozeně a s nápadem, a ne megalomansky a bez hlubší myšlenky. Myslím, že se nám tam ty nápady tentokrát podařilo dostat velmi přirozeně a věřím, že to publikum ocení”.

Karolínu, která si ve svém nabitém harmonogramu udělala chvíli čas, jsme s radostí ohledně pozadí nového klipu vyzpovídali:

Jak jste se s Mirem poznali?

S Mirem jsme se poznali na castingu, který pořádal se svou agenturou Castingofka.

Od koho přišel nápad na spolupráci a jak vznikl?

Miro za mnou přišel s tím, že má už dlouho v šuplíku píseň, kterou by rád natočil jako duet a zda bych s ním do toho šla. Jak vznikl nápad propojit se se mnou je spíš otázka na něj.:)

Co pro tebe píseň Sami a stále spolu znamená?

Znamená pro mě milé setkání a příjemnou spolupráci, kterou provází hezké téma vzájemné soudržnosti Česka a Slovenska.

Jak a kde jste natáčeli videoklip k písni a čí to byl nápad?

Nápadů na klip bylo více. Moje představa byla zpočátku odlišná.:) Miro se svým týmem dali nakonec dohromady scénář a rozhodli se pro jednoduchou variantu, kde by metaforicky uvedli téma této písně. Až v den natáčení jsem zjistila, že se vše bude točit pouze na telefon a byla jsem zvědavá, co z toho vlastně vyleze, protože je to pro mě nová zkušenost.  Natáčeli jsme hned na několika lokacích. Začínali jsme ve starší budově na Vinohradech, pokračovali v parku Grébovka a končili v propůjčeném bytě na Hradčanech. Podmínky byly díky studenému, deštivému a větrnému počasí trochu horší, ale na náladu a zapálení všech zúčastněných to nemělo žádný vliv a tento den jsem si moc užili.:)

Plánujete do budoucna s Mirem nějaké další společné projekty?

Píseň vznikla jako jednorázová spolupráce. Každopádně věřím, že se určitě ještě u společného projektu potkáme, ať už bude jakéhokoli charakteru. Ovšem nové duo Jamaha od nás určitě nečekejte.:)

Videoklip: https://youtu.be/9U_DLgpUAZA

Spotify: https://spoti.fi/3lZFfYT

Apple Music: https://apple.co/3IxdAGx

Autor článku: Adéla Sc

Reklama

Nejčtenější