Hotel Björson uprostřed panenské přírody

Cestování
| 10. 8. 2022
| SK
Ark Shelter Bjorson

Místo, kde se téměr zastavil čas. Kde můžete čerpat energii z okolní přírody a užívat si nerušené chvilky s těmi nejbližšími. Zní to jako idylka? I vy si jí můžete užít v lesních apartmánech v Nízkých Tatrách. Vydejte se s námi na malou exkurzi.

Zasněžená příroda působící skandinávským dojmem, domky s minimalistickými, ale luxusními interiéry. Tato snová podívaná se neukrývá v Norsku či Finsku, jak byste na první pohled možná tipovali, ale u našich slovenských sousedů. Hotelový komplex Björnson patří k nejznámějším a nejpopulárnějším hotelům na Slovensku. Nachází se v Demänovské dolině a je obklopen svahy a lanovkami. Vytváří ta ráj pro všechny milovníky jízdy na lyžích či na snowboardu.

V areálu na vás čeká hned několik typů ubytování s kapacitou 216 lůžek, mezi nejnovější a svým způsobem nejpůvabnější patří chatky Tree Houses, které má na starosti společnost The Ark Architects. Ta dostala za úkol vytvořit ubytovací zařízení plně propojené s okolní přírodou. A výsledek je na jedničku.

Hotel Björson: Místo, kde se zastavil čas

A jak to v takových chatkách vypadá? Přeplácané interiéry plné zbytečných věcí tady rozhodně nehledejte. Minimalistický design, všudepřítomné přírodní materiály a vzdušné prostory hrají hlavní roli. Pronajmout si můžete jednak celou dvouchatku, do které se pohodlně vejdou 4 dospělí a 4 děti, nebo využít jen jednu část chaty jako soukromý apartmán. Jelikož všechny dvojchaty disponují akustickou stěnou, nemusíte se bát, že vás budou budět sousedovi břečící děti nebo hrající muzika. V každém apartmánu najdete obývací a spací prostor, koupelnu a lyžárnu a terasu, ze které můžete obdivovat nádherný výhled. Chatka je ze všech stran, včetně stopu, prosklená. Díky tomu můžete doslova usínat pod širou oblohou a počítat před spaním hvězdy.

Přestože jste zde izolování od zbytku hotelového komplexu Björnson, všechy služby, jako jsou restaurace či lesní wellness, jsou vám plně k dispozici. Také už balíte kufry?

Něco málo o The Ark Architects

Také vás minimalistické chatky okouzlily? Jeden takový můžete mít doma. Architekti z Ark Shelter vytvářejí prostor vhodný k bydlení, práci i odpočinku na míru každého zákazníka. Chcete mít kancelář na střeše výškové budovy evropského velkoměsta? Chcete bydlet na louce na Kysucích a spát pod hvězdami? Chcete letní domek na břehu jezera u lesa? Ark Shelter své modulární dřevodomy nejen upraví podle vašich potřeb a představ, ale zaručí doručení a instalaci na místě, které si zvolíte. Jejich příbytky lze podle preference stavět na sebe a kdykoli přesunout na jiné místo. Mezi mnoha volitelnými prvky každého příbytku jsou solární panely, vestavěný krb, filtrační systém na dešťovou vodu či prosklená střecha pro spánek pod hvězdami.

Zdroj fotografií: Boys Play Nice

Autor článku: Lucie Srbová

Reklama

Nejčtenější