Dajana Rodriguez: Kabelky, ktoré si zamilujete

Produkty
| 17. 8. 2022
| SK
Dajana Rodriguez

Kedysi odvážna myšlienka mladej Dajany, dnes jedinečná slovenská značka, ktorá nemá obdoby. Cieľavedomosť jej zaručila úspech a jej kabelky sú hitom nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. 

Ako 17-ročná sa rozhodla ušiť si vlastné šaty na ples, čím nevedome naštartovala svoju kariéru. „Nápad s kabelkami prišiel zo dňa na deň. Potrebovali sme kabelku, tak sme ju s maminou ušili. Postupne sme si uvedomili, že je to to pravé pre nás. Že by sme v tom mohli pokračovať,“ povedala Dajana. Priestor na tvorbu mali, keďže využívali starú dielňu Dajaninho otca, v ktorej sa kedysi šili kožené bundy. Po ňom, okrem lásky k šitiu, zdedila aj exotické meno. Pochádza totiž z Kuby. Keď medzi strednou a vysokou školou začínala so šitím kabeliek, brala to iba ako koníček. Ako priznáva dnes, v tom čase by ju absolútne nenapadlo, že zakladá firmu. Chcela sa iba venovať tomu, čo ju bavilo a napĺňalo. Počas prvých troch rokov jej pomáhala iba rodina a blízki priatelia, kým si mohla dovoliť prvú zamestnankyňu. 

S predajom vlastných kožených kabeliek začínala mladá Dajana na internetovej stránke Sashe.sk. Dnes má prevádzky v Bratislave Partizánskom, na konte spoluprácu s Lýdiou Eckhardt a niekoľkými slovenskými Misskami.  Vďaka usilovnosti sa jej meno stalo značkou. Dajana sa pri výrobe kabeliek inšpiruje naozaj všeličím. Priznáva, že pri každej kolekcii vždy niečím iným. „Pri folklórnych edíciách ma inšpirovala naša história a vzory starých mám. Kolekcia Princessa vychádza z histórie, je inšpirovaná zámkami a hradmi. Je to naozaj rôzne.“ Nápady väčšinou prichádzajú z kultúr v iných krajinách, do ktorých cestuje, a taktiež z výtvarného umenia. Každá kolekcia musí byť iná – jedinečná. „Výšivky sama programujem a vždy som programovala. Veľmi ma to baví, je to relax, koníček a práca zároveň“.

Ďalším dôležitým prvkom kabeliek je koža, ktorá pochádza z Európy. Prevažná väčšina je dovážaná z Talianska. Ručná výroba kabeliek v znamení trvalej udržateľnosti prichádza s maximálne jedinečným kúskami, ktoré vždy upútajú pozornosť okolia a nestratia sa ani v zápale neustále sa meniacich  trendov. Aj keď sú hlavným nosníkom kolekcií kabelky s unikátnymi vyšívanými motívmi, nájdu sa v nich aj kúsky s minimalistickým dizajnom. Portfólio produktov sa pomaly rozrastá o nové modely kabeliek, ale aj o jedinečné doplnky. 

Každá kolekcia je jedinečná, prichádza s novým nápadom a originálnym motívom dvakrát do roka, vždy keď Dajana načerpá dostatočnú inšpiráciu zo svojho každodenného života. Často sú ňou práve zákazníčky, pocity, svetová móda a v posledných rokoch čoraz viac aj naša história a kultúra, ktorú Dajana premieta do súčasnej módy. Medzi najobľúbenejšie kolekcie môžeme zaradiť kolekciu Srdce Európy, Primavera, Princessa alebo najnovšia kolekcia Artemis. 

Vznik kolekcie Srdce Európy začal v dedinke Hrochoť, kde Dajana načerpala inšpiráciu z ľudových výšiviek a rozhodla sa vytvoriť špeciálnu kolekciu, ktorá bude elegantná, luxusná, tradičná a zároveň moderná. Bude plná našich tradičných motívov, reprezentovať našu kultúru a naše krásne dedičstvo. Kolekciu, ktorá bude naozaj naša – Slovenská. 

Primavera prichádza nielen s originálnym ornamentálnym motívom, ale aj s odkazom pre všetky ženy: „Dovoľte si byť iné – oslnivé, žiarte všade, kam sa pohnete!“ Inšpiráciou sú gobelíny zo 17. storočia. Kolekcia vychádza z histórie, ktorú prenáša k dnešnej žene. Kabelka sa stáva šperkom outfitu, ruksak nemusí byť len športový a všetko sa dá ľubovoľne kombinovať. Moderné a vznešené zároveň. Presne tak ako vy! Vyniknite v dave aj v ležérnom tričku a denimových nohaviciach.  

Kolekcia Artemis prichádza s originálnym spojením prírodných, historických a moderných prvkov. Luxusná a zároveň hravá. Farby, listnantý vzor a typické stredoeurópske zvieratá evokujú nám blízke prírodné prostredie. Produkty sa navzájom dopĺňajú a výborne ladia s jesenným a zimným oblečením či obuvou.


Zdroj fotografií: Dajana Rodriguez

Autor článku: Redakce

Reklama

Nejčtenější

YEDEN – jeden kus oblečení a jdeš!

YEDEN – jeden kus oblečení a jdeš!

Milujete módu, ale přesto máte někdy dny, kdy se chcete cítit pohodlně a stylově a nepřemýšlet nad tím, co si vezmete na sebe? Trápíte se občas tím, zda vaše oblečení k sobě ladí? Potrpíte si na kvalitní a příjemné materiály? Máte rádi českou tvorbu? A milujete...

číst více