Citlivé téma v kytarové řezbě: Marpo a nový videoklip k písni Zase další pondělí

Hudba
| 13. 11. 2022
| CZ
Marpo

V na prvním pohled drsném videoklipu k písni Zase další pondělí odkrývá Marpo citlivé téma deprese. „Vesměs každý člověk bojuje se svými démony. Každý má chuť to někdy vzdát,“ zmiňuje Marpo, celým jménem Otakar Petřina mladší, hlavní myšlenku písně. Vizuálně kvalitní podívaná s melancholickým nádechem v první polovině s nadupaným refrénem se přeměňuje v něco jako osobní boj, který Marpo rozhodně nevzdává a svojí energií a odhodláním se snaží předat fanouškům a posluchačům stejný pocit.

Důkladně se v klipu pracuje s efekty deště a ohně, které jakoby pomyslně smývají smutek a nadobro pálí strach a černé myšlenky. Údernost scén, střihu a kamery spolu s energií singlu výstižně vyjadřují ty nejtemnější místa, v kterých se můžeme ocitnout. Trefný název písně se navíc musí dotknout opravdu každého, kdo někdy zažil nekončící kolečko šedých dnů, ze kterého nemohl ven. Závěr klipu je doplněn o titulek, vzkaz Marpa, který podněcuje k vyhledání pomoci, pokud se v podobné situaci nacházíme. Což je hluboké a důležité sdělení a je super, že ho do klipu zařadil! 

Za singlem stojí produkce Fantom, producent a člen Troublegangu Marcus Tran a sám Marpo. Režie a zároveň i působivého střihu se ujal Papa Pech. Ačkoliv Marpo zmiňuje, že nemá zatím v plánu novou desku, pracuje na dalších singlech a v říjnu se vydal na podzimní šňůru s názvem ,,Back to the roots“. Je tedy na co se těšit!

Zdroj fotografií: Jiří Staněk

Autor článku: Ida Ralevská

Reklama

Nejčtenější