Camp Fuego, tetovaná táboráková gastro romantika

Ostatní
| 27. 9. 2022
| CZ
Fuego Camp

Milujete jídlo, rádi vaříte a nebojíte se dobrodružství? Pak by vás mohl zajímat Camp Fuego Marka Pavaly. Vaší kuchyní bude pro jedno odpoledne příroda, sporák potřebovat nebudete vůbec, místo něj vás bude čekat otevřený oheň, který si navíc budete muset sami vykřesáním jiskry zapálit. Nezáleží na tom, zda jste profesionální kuchař, nadšenec nebo amatér. Vyrazit můžete sami nebo s přáteli, bude záležet jen čistě na vás, zda svůj zážitek budete chtít s někým sdílet nebo dáte přednost příjemně strávenému času sám se sebou. Camp Fuego je zaručeným a neotřelým útěkem z města za dobrým gastronomickým zážitkem.

Fuego (španělsky oheň) je první outdoorovou školou vaření v České republice, jejíž podstatou je návštěvníky naučit, že se na ohni kromě dobrého špekáčku a opečeného chleba, dá také vykouzlit jídlo prvotřídní chuti i kvality. A to vás naučí připravit kuchař Marek Pavala za pomoci svého týmu. Marek Pavala je kuchař, kterého nelze přehlédnout, je charismatický, talentovaný a potetovaný. Svůj kuchařský um ukázal veřejnosti poprvé v roce 2012 v kulinářské soutěži Masterchef, ale vídat jste jej mohli také v jeho pořadu Tetovaný chef na TV mňam. Pracoval ve společnosti slavných šéfkuchařů, připravoval jídlo mnoha celebritám, ale jeho nápad na Camp Fuego vznikl právě po všech těchto zajímavých zkušenostech: z touhy po klidu, kterou pro Marka představuje hlavně příroda. A právě touha po přírodě, klidu a vaření spolu s Markovou láskou k táboráku, zažehla myšlenku na gastrokemp s otevřenými ohni. Marek je totiž přesvědčený, že nejlepší jídlo je koneckonců vždy jídlo, které je ve své podstatě velmi jednoduché a je připravené z jednoduchých, avšak kvalitních surovin. Příprava takového jídla na ohni je potom zaručenou dávkou upřímnosti, jakou jen tak v nějaké kuchyni nenajdete. Pokud navíc takové jídlo konzumujete večer na kožešinách u táboráku, je vám opravdu příjemně.

A přesně takto se budete cítit na Fuego kurzech. Kurzy, které jsou každý rok jiné, jsou plné divoké gastro inspirace. Jediné, co musíte udělat, je dopravit se na místo, vyhrnout si rukávy, nebát se, že se umažete od ohně a dát se do příprav. Budou na vás čekat kvalitní suroviny a veškeré kuchyňské vybavení, které k přípravě vámi vybraného několikachodového menu budete potřebovat. Na výběr máte z 5 různých menu a záleží jen na vás, čemu dáte přednost, jestli se dáte do masožroutské oblíbené klasiky, středomořského menu či byste si rádi střihli několikachodové slavnostní hogo fogo menu.

Mezi přípravami budete mít také prostor si vámi připravené pokrmy v klidu vychutnat u společné hostiny, která se odehrává u masivních stolů, pod střechou stylové stodoly a s krásnými výhledy do okolní krajiny. Tento gastronomický zážitek, který si navíc připravíte vlastníma rukama, svou kvalitou a zážitkem mnohdy předčí i ne jednu slavnou restauraci. Z kurzu si odnesete nejen praktické informace, ale také spoustu dovedností.

Camp Fuego funguje od poloviny května do poloviny října. Nyní jsou k dispozici kurzy na každý víkend do poloviny října 2022, ale již jsou také otevřeny možnosti rezervace na rok 2023 a vybrat si z jednotlivých menu můžete pohodlně na stránkách www.campfuego.cz/kurzy. Kurzy trvají celé odpoledne a pokud se rozhodnete zůstat přes noc u táboráku, můžete využít přespání v typických táborových stanech s podsadou. Přespání doporučujeme, takže si s sebou přibalte spacák i baterku, protože strhující atmosféra vás s největší pravděpodobností přiměje u ohně zůstat až do rána. Samotné místo, na kterém se Camp Fuego nachází, je tajemstvím. Můžeme prozradit jen tolik, že se nachází kousek za Prahou, autem pojedete necelou hodinku. V letošní sezóně jsou k dispozici ještě tři víkendy, které jsou sice momentálně vyprodané, ale můžete se zapsat na čekací listinu.

Zdroj fotografií: Anna Postniková

Autor článku: Adéla Ščurková

Reklama

Nejčtenější